Dikenli İncir Nasıl Yetişir

Dikenli incir çok sağlıklı bir meyve olmaktadır. Anavatanı  afrika olan bu meyve bir kaktüs familyasından gelmekte. Ükemizde,de yetişmektedir. Bugünkü makalemizde bu harika meyve hakkındaki bilgiyi  bu yazımızda ekledim sizler,de bu bilgiyi okuyup öğrenebilirsiniz.

dikeli incir 1 Dikenli İncir Nasıl Yetişir
Adana ve Mersin’de kayalık arazilerde kendiliğinden yetişen, bu yönüyle tamamen organik bir meyve.

Botanik adı Opuntia ficus-indica‘dır. Pek çok türü bulunan kaktüs bitkisinin Nopal zamkı denilen bir zamk elde edilen türüdür. 5-10 cm uzunluğunda, kırmızı, sarı, turuncu renklerde kabuğu olan etli bir meyvesi vardır.

C vitamini yönünden oldukça zengin olan bu meyve, bağırsakları çalıştırma ve açlık hissini bastırma özelliği ile diyet yapanların gözdesi bir bitki. Genelde soğuk olarak tüketilen, bu nedenle satıcıların buz parçalarının üzerine serdiği, dikenlerinin yoğunluğu nedeniyle soyarak satışa sunulan dikenli incir, her yaş grubunca tercih edilebiliyor. Kıraç alanlarda, kurak ve kireçli topraklarda yetişen, anavatanının ise Güney Afrika olduğu bildirilen dikenli incir, halk arasında Hint inciri ve Frenk inciri olarak da biliniyor...

Dikenli incirin hiçbir hormon ve katkı maddesi olmadan, doğada kendiliğinden yetişmesi nedeniyle tamamen organikdir..

Bir önceki yazımız olan Dikenli İncirin Yararları başlıklı makalemizde dikenli incir, dikenli incirin faydaları ve dikenli incirin faydaları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

0
pixel Dikenli İncir Nasıl Yetişir0
  

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>