Elma Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Elma kabuğunun faydaları nelerdir?Elmanın bir çok yararı vardır.  Bugünkü makalemizde elma kabuğunun faydalarının ve yararlarının neler olduğunu eklediğim bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyorum. Elma cilde,de çok faydalıdır. Elma kabuğunun faydaları neler olduğunu bu yazımızı okuyup bilgi edinebilirsiniz..

elma kabuğunun faydaları nelerdir 1 Elma Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Elmanın sağlığımız açısından son derece önemli bir meyve olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Adeta doğal mucize olan elma sadece kendssi değil, kabuğu ile de şifa dağıtıyor.

Elma Kabuğu Kaynatmak,Elma Kabuğu Öksürük

Elma kabuğu öksürük için çok faydalıdır. Elma kabuğu kaynatılarak içilirse, göğsü yumuşatır ve balgam söktürür. Bir elmanın kabuğunu soyun, bir kaç da çekirdeğini koyun, birazcık ıhlamur, bir iki karanfil, belki bir tarçın kabuğu, bir dilim de limon. Bunların hepsini kaynatıp, isterseniz bal ile tatlandırıp sıcak sıcak içebilirsiniz. Ilık ılık vermek suretiyle çocuklar için de kullanabilirsiniz.

 

Elma kabuğu elmanın içine nazaran daha çok antioksidana sahip. Şeker hastalığına karşı hem bir koruyucu hem de içindeki pektin sayesinde şekeri düşürücü etkisi bulunuyor ayrıca kolesterolü de düşürücü bir etkiye sahip.

Bol posa içeriği sayesinde iştahı düşürür.

Obeziteyle mücadelede önemli bir kaynaktır.

Diş sağlığı için de elma kabuğu çok faydalı. Dişleri temizler ve diş etlerini güçlendirir.

Elma Kabuğunun bütün bu faydalrından dolayı, mutlaka ve mutlaka tüketilmesi şartı vardır. O sebeple elmanın kabuklarını soyup aterken iyi düşünün…

Elma kabuğu elmanın içine nazaran daha çok antioksidana sahiptir.

  • -Şeker hastalığına karşı hem bir koruyucu hem de içindeki pektin sayesinde şekeri düşürücü etkisi vardır.
  • - Kolesterolü düşürücü bir etkiye sahiptir.
  • -Bol posa içeriği sayesinde iştahı düşürür. Obezite ile mücadelede önemli bir rol oynar.
  • - Kas erimesinin ilerlemesini engellediği için vücudumuzun daha iyi gözükmesini sağlar.
  • - Kanser hücrelerinin üremesini engellemeye yardımcıdır.
  • - Cilde sürüldüğünde deriyi gerginleştirmede ve kırışmayı önlemede etkilidir.Sağlıklı günler dileriz…

 

Bir önceki yazımız olan Kızılcık Neye İyi Gelir Ve Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde kızılcığın faydaları, kızılcığın faydaları nelerdir ve kızılcık neye faydalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

0
pixel Elma Kabuğunun Faydaları Nelerdir?0
  

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>