Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Sevgili hanımlar evde kıvırcık saç modeli yapmak istiyorsanız sizler için eklediğim bu yazımızı okuyup kolay bir evde uygulayabileceğiniz kıvırcık saç modeli yapabilirsiniz…

evde dalgalı saç modeli Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Saç düzleştirici ile bukleler yapmak kolay ama saç düzleştiriciler saçı gerçekten çok yıpratıyor saçlarınız hafif dalgalıysa ve saç düzleştiricisi ile uğraşmak istemiyorsanız size pratik bir şekilde dalgalı saçlar yapmanın yolunu göstereceğim bu sayede 1 dakikada dalgalı saçlarınız olacak hem de saçlarınız hiç yıpranmadan kollarınız ağrımadan Aslında bu kolay dalgalı saç yapma yöntemi oldukça eski, fakat şimdilerde yeni yeni yeniden popüler olmaya başladı.

Öncelikle yapmanız gereken saçlarınız nemlendirmek, saçlarınızı yıkadıktan sonra fazla suyunu alıp hafif kuruladıktan sonra olabilir mesela, ya da kuru saçlarınızı su ya da saç yatıştırıcısı ile hafif nemlendirin ve tarayın. Büyük beden bir tişörtü yatağın ya da bir sandalyenin üzerine serin, saçlarınızı birazcık başınızı sallayarak tişörtün üzerine koyun burada resmen kafa üstü oluyorsunuz, daha sonra tişörtün bir kısımını başınızın üzerine koyun alın tarafına geleni ise bükerek kolları arkada sıkıca tutturun. Hepsi bu kadar.

Bu yöntemle bir dakikadan kısa sürede dalgalı saçlarınız olmuş olacak. Bu halinizle yatıp uyuyabilir sabah işe okula giderken dalgalı saçlarınızla gidebilirsiniz ya da bu şekilde yapıp saç kurutma makinesi ile tişörtün üzerinden saçlarınızı kurutabilirsiniz. Saçların kuruması önemli . Dalgalı hale gelen saçlarınıza ki saçlarınız çok yağlı değilse kesinlikle klasik briyantin öneririm azıcık sürün hem parlak görünür hem elektriklenmeyi önler hem de saçlarınızdaki dalgaları daha uzun süre korur.

 

Bir önceki yazımız olan Bitkilerden Gelen Doğal Güzellik başlıklı makalemizde bitkilerden nasıl faydalanırız, bitkilerden nasıl yararlanırız ve bitkilerin cilde faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

0
pixel Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?0
  

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>