Kum Döktüğümüzü Nasıl Anlarız?

Böbreklerde kum problemi özellikle Akdeniz bölgesi gibi kireçli suyun bol olduğu bölgelerde yaşanıyor. Böbreğinizde kum problemi gibi lanet olası bir sorun yaşıyorsanız bu yazımızdan bayanlarda kum dökmenin nasıl anlaşıldığını okuyabilirsiniz. Kum dökmenin hangi belirtiler gösterdiğini hadi hep birlikte uzmanların açıklamalarından öğrenelim!

 

kum döktüğümüzü nasıl anlarız 1 Kum Döktüğümüzü Nasıl Anlarız?

Kum dökmenin, en net belirtisi aniden şiddetli derecede, boşluklarda ve kasıklarda hissedilen kolik tipte ağrılardır. Kum dökmenin diğer bir belirtisi ise idrar öncesinde veya idrardan sonra ağrılı veya ağrısız olarak örülen kandır. Aynı zamanda üreter kanala düşen böbrek kumu yani böbrek taşı idrara çıkmayı engelleyebildiği gibi idrarı yokken idrarı varmış gibi hissetmek. Bunun yanında kişide mide bulantısı, kusma, hafif derecede ateş görülebildiği gibi kabızlık ve ishal de görülebilir.
Kum dökme ağrılarını diğer ağrılardan ayıran en önemli özellik birden bire aniden bıçak ağrısı gibi şiddetli bir şekilde duyulması ve birden geçebilmesidir. Kum dökme, böbrek taşı dökme ağrıları genelde kasıklardan vurmaktadır. Kum dökme ağrıları genelde hareket ettiğinizde artarken hareketsiz kaldığınızda hissedilmez hale gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Sabahları Mide Bulantısı Neden Olur başlıklı makalemizde sabahları mide bulantısı, sabahları mide bulantısı neden olur ve sabahları mide bulantısı nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

0
pixel Kum Döktüğümüzü Nasıl Anlarız?0
  

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>