Uyku Apnesinin Sebepleri Nelerdir

Uyku apnesi tamamen bir uyku hastalığıdır. Bazı insanlar farkında olur fakar hekime görünmek istemezler.Uyku apnesi kişide  horlama , idrara sıkça çıkma,tıkanıklık vs bu tip hastalığı bir çok kişi anlamazsada bazıları farkında.

uyku apnesi 14 Uyku Apnesinin Sebepleri Nelerdir

Uyku apnesi apne olarak da bilinir, uyku sırasındaki solunum duraklamalarından kaynaklanan ve uyku düzeninin bozulmasına sebep olan önemli bir hastalık. Uyku apnesi uykuda hava akımının en az 20 saniye süreyle normal değerinin 20sine ve daha altına düşmesi ile tanımlanabilir. Uykudaki solunum duraklamaları sonucunda kandaki oksijen miktarı azalır ve karbondioksit miktarı artar.
Uyku apnesi sinir sistemindeki bir problem nedeniyle uyku apnesi veya solunum yollarındaki bir tıkanıklık nedeniyle uyku apnesi oluşabilir. Bazen de bu her iki durum birlikte olmaktadır uyku apnesi. Bu hastalığın değerlendirilmesinde sadece solunumun durması apne değil aynı zamanda solunumun azalması hesaba katılmaktadır.
Yüksek gürültülü horlama, yorgunluk, aşırı sinirlilik, konsantrasyon bozukluğu, sabah başağrısı, uykuda gibi sorunlar uyku apnesinin sonuçları olarak ortaya çıkabilir. Hastalarda, hastalığın seviyesine göre bu sorunların biri, birden fazlası ya da hepsi birden görülebilir.Sağlıklı günler dileriz…

Bir önceki yazımız olan Uyku Apnesinin Zararları başlıklı makalemizde uyku apnesi, uyku apnesi neden olur ve uyku apnesinin sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.

0
pixel Uyku Apnesinin Sebepleri Nelerdir0
  

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>