Yaşa Göre Tansiyon Ve Nabız Değerleri Kaç Olmalı

Sağlıklı Bir yaşam için mutlaka  tansiyon ve nabız ölçümlerinizi zamanında yaptırın . Çünkü siz bu ölçümleri zamanında yaptırırsanız  ileride gelecek olan davetsiz rahatsızlıkların önüne geçmiş olursunuz. Bugünkü makalemizde bu bilgiyi sizlerle  paylaşmak istiyorum. Sağlıklı Günler Dileriz…

tansiyon 1 Yaşa Göre Tansiyon Ve Nabız Değerleri Kaç Olmalı

Yapılan araştırmalar sonucu, yaşın artışıyla küçük değişmeler olmakla beraber Büyük Tansiyon için; 11 ile 14 arası, küçük tansiyon için; 7-9 arası olması halinde tansiyona bağlı olarak bir sağlık sorunu riski doğmadığı belirlenmiştir.
Tansiyon yaşa göre değişmez

Kalp hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Murat Gülbaran, tansiyonun kalp için çok önemli olduğuna dikkat çekti: “İdeal tansiyon 12.5 ile 8.5′tir. Bunun üstü tehlikelidir. Yaygın olan yaşa göre tansiyon anlayışı yanlıştır.

İdeal Tansiyon Değerleri:
* Tansiyonda ideal değer 120-80’in civarlarıdır. 130-80’e kadar normal kabul edilebilir.**130/139 veya küçük tansiyon 85-89 arası ise yüksek normal diye kabul edilir.
*140-90’un üzeri değerler yüksek tansiyon olarak değerlendirilir.
*Eğer büyük tansiyon 140-160, küçük tansiyon 90-100 arası ise siz birinci evre hafif yüksek tansiyonlusunuz.
*Büyük 160-180, küçük tansiyon 100-110 arasıysa siz orta dereceli yüksek tansiyon hastasısınız.
*Eğer yüksek tansiyonunuz 180’in üstü veya küçük tansiyonunuz 110’un üstü ise o zaman da şiddetli yüksek tansiyon hastasısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Yaşa Göre Boy Ve Kilo Tablosu başlıklı makalemizde yaşa göre boy grafiği, yaşa göre boy hesaplanması ve yaşa göre boy ve kilo hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

0
pixel Yaşa Göre Tansiyon Ve Nabız Değerleri Kaç Olmalı0
  

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>