Yeni Doğan Bebeklerde Kaka Yapamama Neden OLur

Sevgili ebevenyler  yeni doğan bebeklerde bazen kaka yapamama  problemi olabilir . Bazı bebeklerde farklı renkte dışkı görünebilir. Bunun için sakın endişelenmeyin . Bu normal olmaktadır bebek süt içtiği için yada mama yediği için farklı renkte kaka görünebilir- Bugünkü makalemizde bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizde bu yazımızı okuyup bilgi edinebilirsiniz.Sağlıklı Günler Dileriz…

yeni dogan bebekte dıskı yapama 1 Yeni Doğan Bebeklerde Kaka Yapamama Neden OLur

Anne sütü alan bebeklerin kakası sarı macun kıvamında olur. Fakat bazen yeşil renkli ve sıvı olabilir. Önemli olan bebeğin genel durumudur kakasının değişimi çok önemli değildir. Hazır mama alan bebeklerin kakası daha fazla ve daha yoğundur….

-Biberon alan bebekler günde birkaç kez kaka yaparlar ancak meme alan bebekler birkaç gün kaka yapmadan geçirebilirler. Biberon alan bir bebek iki günde bir kaka yapıyorsa bunun sebebi genellikle suyu az içmesidir.

-Yenidoğanların çoğu günde üç ile beş kez kaka yaparlar ve anne sütü ile beslenen bebeklerde bu sayı daha da fazla olabilir. Bir ayın sonunda bebek çoğunlukla da beslenme sonrasında olmak üzere günde üç ile beş kez kaka yapmaya devam edebilir.

-Buna karşın özellikle anne sütü ile beslenen bazı bebeklerin bağırsak hareketleri arasında üç güne varan sürelerin geçmesi de sıklıkla görülen bir durumdur ve sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmez.

-Ancak bağırsak hareketleri arasındaki sürenin üç günü aşması veya bebeğin rahatsız gözükmesi durumunda doktora başvurulması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Tüp Bebek Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde tüp bebek, tüp bebek hakkında bilgi ve tüp bebek hakkında bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

0
pixel Yeni Doğan Bebeklerde Kaka Yapamama Neden OLur0
  

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>